Miglas pārgājiens Vecumnieku mežā.

Anete: Kopš pārgājiena pa Mazsalacas dabas takām ir pagājis krietns laiks. Pārgājienu dzīvē nācās paņemt piespiedu pauzi, proti, Betija krietnu laiku noslimo. Es tikmēr paspēju iziet Siguldas tradicionālo rudeni, bet abām kopā startēts nav sen. Tāpēc 21.oktobrī, pēc vairāk kā mēneša, kopīgi plānojam doties pretī jauniem piedzīvojumiem. Lieki teikt, ka Betijai pēdas niez visu nedēļu pirms pārgājiena – noslimojusies pa mājām līdz baltajām pelītēm 😀

30
Ja rudens, tad tas jābauda 🙂

Betija: Ideja par pārgājienu Vecumnieku mežos radās diezgan spontāni, proti, ideja nedēļas nogalē doties pastaigā pa Limbažu novadu, dēļ vēlajiem autobusiem nav realizējama tā kā mēs to vēlējamies. Ar rudens iestāšanos, tumšais laiks ļoti iegriež. Tad nu atvēru karti un sāku domāt, kurā pusē vēl nav būts un kur varētu agri aizbraukt un pēc iespējas ilgāk staigāt. Izvēle krita uz vilcienu (man patīk vilcieni 😀 ) un, pēc nelielas domāšanas, kartē tika iezīmēts ceļš no Ķeguma uz Vecumniekiem. Kā vienmēr Balticmaps izglābj.

22.JPG
Zelts.

28.JPG

Anete: 21. oktobrī, agrā rītā un pilnīgā tumsā, izeju no mājām. Pulkstenis vēl nav pārgriezts, tāpēc ārā ir melna nakts. Godīgi sakot, sajūta kā šausmu filmā. Nekad nebūtu domājusi, ka priecāšos tālumā redzēt “Fēniksa” gaismu, kas vēsta – tu esi ļoti tuvu transporta pieturai. Ar Betiju norunāts tikties vilcienu stacijā. Traucoties uz centru, saņemu ziņu – Betija aizmirsusi maku un dodas atpakaļ uz mājām 😀 Neticu tam ko lasu un domāju – nē, nopietni, mūsu ilgi lolotais pārgājiens tūlīt nobruks. Mums taču svarīgs katrs saulesstars rudens tumsā. Manu eksistenciālo pārdomu rezumē – vai tiešām vilciens tiks nokavēts? O_O Vilciens patiešam tika nokavēts, bet vilcienu saraksts ir vilcienu saraksts, tas rāda, ka pēc nepilnas stundas būs nākamais. Betija jūtas nelāgi, bet es cenšos viņu uzmundrināt – nav ko pārdzīvot, nebūs šis, būs nākamais 😀 Ķegumā nonāksim un nekas netiks atcelts.

dd.jpg
Šādi ir brīvdienu rīti, kamēr lielākā daļa normālo cilvēku guļ 😀

Betija: Rīts, protams, nevarēja tikt iesākts nekā savādāk kā ar mājās aizmirstu maku, kā rezultātā sanāca lekt ārā no tramvaja, skriet atpakaļ un pēc tam gaidīt nākamo. Nu tāda neliela neplānota iesildīšanās, kas nedaudz pabojāja garastāvokli, taču, par laimi, paspējām uz nākamo vilcienu.

1.JPG

ff.jpg
Redzamība bija apmēram šāda.

21.JPG

2627

Anete: Laimīgi nonākušas Ķegumā, mūsu trases sākuma punktā, secinām – pilnīgs Intara Busuļa miglas rīts 😀 Ir tik ļoti fascinējoši iet pa miglu. Miglā parādās ēnaini koku un ēku silueti. Katrs pārgājiens nes tik atšķirīgas emocijas. Sajūta kā miglas valstībā, kur, parādoties saules staram, daba iznirst no miglas paslēptuves (okei, kļuvu nedaudz sentimentāla, bet dabas skaistums mani šajā pārgājienā pilnīgi pārņēma). Soļojām pa miglu. Tiešām nekādi rekordi – tikai migla un nebeidzami foto. Esam aizrāvušās, tomēr kaut arī kavējamies fotografējot, ir uzņēmts visai labs temps.

24.JPG

12.JPG

Betija: Ķeguma stacijā izkāpām kārtīgā rudens miglā. Viss bija balts, ļoti skaists un ļoti drēgns 😀 Apcerēju, ka varētu pirmajā veikalā nopirkt otru džemperi, bet, tā kā pa ceļam neviens veikals neparādījās (un pat ja būtu, bija pārāk agrs 😀 ) atcerējos par somā iemesto šalli, kuras aplikšana bija labākā ideja šajā rītā 😀 Devāmies virzienā uz Ķeguma HES, jo pārgājiena maršruts veda lielā lokā cauri meža masīvam uz Vecumnieku ciemu, kurā plānojām ielekt vienā no pēdējiem autobusiem atpakaļ uz Rīgu.

6710

11
Migla industrial.

Betija: Ķeguma HES miglā bija kaut kas industriāli interesants, agrajā rītā mēs iztraucējām tikai dažus remontstrādniekus, kas mūs ziņkārīgi nopētīja – nu jā, kuram gan vēl prāts tādā drēgnā rīta agrumā vazāties pāri Daugavai. Toties miglainās rudens ainavas, kas mūs sagaidīja upes otrā pusē bija lieliskas. Lai arī man nepatīk iet gar šosejas malu (parasti cenšos no tā izvairīties, bet nu ne vienmēr sanāk), šoreiz bija kaut kā savādāk, jo migla visu pārvērš.

14a1518

19
Tapa 101 miglas bilde.

Betija: Pie Tomes beidzot pametam šoseju un dodamies meža virzienā. Miglas rudens ir tik sirreāli skaists, ka grūti nolikt kameru atpakaļ somā. Ejam un priecājamies. Kādā brīdī uzkodu šokolādes batoniņu un tas bija sasalis 😀 Jā, ir atpakaļ TAS laiks 😀

d.jpg
Telefona akvarelis 😀
ddd.jpg
Pārbaudīju, vēl nebija garšīgi 😀

36.JPG

Anete: Aiz Ķeguma HES mūsu ceļs veda gar šoseju. It kā garlaicīgs posms, bet migla padara visu īpašu, šoreiz arī ceļmalu. Šosejas posmu pieveicām ātri un bijām mežā iekšā. Pārgājiena mērķis ir cauri mežiem nonākt Vecumniekos. Tāpat kā šoseja, arī mežs mums piedāvā nebeidzamus miglas vālus. Godīgi sakot, ejam un jūsmojam – nu šāds pārgājiens mums vēl nav bijis. Amata bija grandioza, bet tāda noskaņa kā miglas pārgājienā.. Nē, laikam nebija.

3234373839

Betija: Šoreiz mums ir tīri meža taku un ceļu pārgājiens, bez kādiem īpašiem apskates objektiem, bet to kompensē migla, jo viss liekas desmitreiz savādāks. Vienā brīdī nedaudz nomaldamies no parastās takas, soļojam pa kaut kādu biezoknī iemītu mednieku celiņu, es, protams, priecājos, jo lielāka nekuriene, jo labāk 😀

234043

Anete: Kļūdaini domajam, ka mežā esam vienas. Mūs apdzen “Latvijas mežu” automašīna. Tas mums netraucē. Dodamies savos meža līkločos.. Beeet – pēc brīža mums pretī atkal brauc šī pati mašīna – vai nu mēs izsekojam to, vai mūs izseko 😀 Auto piestāj, un kāds laipns Latvijas mežu vīrs grib noskaidrot vai gadījumā neesam apmaldījušās 😀 Laikam izskatījāmies pilnīgi apjukušas, kaut gan patiesībā, elpu aizrāvušas, jūsmojām par miglu, mežu, kokiem utt. 😀 Pasakam paldies par palīdzības piedāvājumu, tas ir jauki. Bet atkal atsakamies no braukšanas auto – trase tiks pieveikta kājām.

f

bb
Eglīšu audzētava.

ffsss

Betija: Latvijas mežu vīrs ir pārsteigts redzot divas dāmas dziļā biezoknī tādā dienā. Vispirms izbrīns, ka mēs ejam uz Vecumniekiem. Uz manu atbildi, ka “mums tas ir normāli, mēs neapmaldīsimies, nav pirmā reize” un aizvest nevajag, reaģē ar atzinīgu smaidu. Protams, mums abām lepnums, ka mēs tādas trakas 😀

4445464850

Betija: Nolemjam taisīt pauzi pie kādiem 17 – 18 kilometriem, beigās pie 23 attopamies, ka nav vēl paēsts. Piesēdām vientulīga karjera malā un apēdām maizītes. Secinājums ir viens – tās nekad negaršo labāk, kā svaigā gaisā, vēsā rudenī ar siltu tēju.

ssvxx

Anete: Esam nosoļojušas 23 km. Nedaudz līņā, bet mūs tas īpaši netraucē. Visu laiku runājām – vajadzētu ņemt pauzi, bet brīdī, kad vēlējāmies ēst, gājām garām mežstrādniekiem, negribējām kārdināt ar savā tējām un šķiņmaizītēm. Labprāt pacienātu, bet mums visiem nepietiks, turklāt mums ar Betiju vēl gandrīz pus trase priekšā 😀 Tā nu dodamies tomēr tālāk, un, kā jau minēju, pēc 23šā km beidzot nolemjam, ka viss ir – šis karjers būs mūsu pusdienu vieta. Esam lepnas par sevi, tik ilgi, pat nemanot, noiets bez pauzes un noguruma (galvā abām joprojām simtiņš 🙂 ).

51
Ezītis Anete meža miglā.

5357

Betija: Kad tuvojas vakars, beidzot parādījās arī saule un mežs uz brīdi kļuva krāsaināks. Nonācām pie maza, bet simpātiska ezeriņa, kurš pat ir iezīmēts kartē ar nosaukumu Stanku ezers. Sākotnējais plāns ir iet tam apkārt, taču atduramies pret dzeltenu lenti takas vidū ar uzrakstu ‘’Policija’’ un žogu aiz tās. Okei, labi, tur laikam neiesim. Kaut kur tālumā šalc slūžas un rej suns. Lai kas tur arī nebūtu, te metām līkumu līdz šosejai 😀

6058

Anete: Pēcpusdienā ap četriem migla izklīda. Uzspīdēja saule un daba atkājas rudenīgi dzeltenās, sarkanās un zaļās krāsās. Vienreizēja pārmaiņa. Esam uzņēmušas tempu. Nosoļots 31 kilometrs. Doma bija par kopējo apmēram 35 km. Bet saprotam – būs vairāk. Sajūsma neviltota – brīnišķīga daba, kā arī kilometri, turklāt nejūtamies pagurušas. Pasēžam pieturā, apdomājam tālāko trases izvēli – vai nu iet pa meža ceļiem, vai šoseja. Izškiramies par šoseju, jo pirmkārt, kļūst tumšs un jānokļūst daudz maz gaismā Vecumniekos, jo nopietna atstarotāja mums diemžēl tobrīd nebija, otrkārt šeit mežā parādījās privātmājas un mani draugi – lauku suņi 😀 Pēc 31 km nejūtu vēlmi viņus satikt.

ffss

Betija: Tā kā strauji tuvojas vakars, tiek pieņemts lēmums pēdējo gabalu līdz Vecumniekiem iet atkal gar šoseju. Nebiju lielā sajūsmā, bet tuvojošais vakars un pieaugošais aukstums liek izvēlēties šo variantu. Ejam kārtīgā tempā un priecājamies vismaz par neesošo nogurumu. Nebūtu tumsas faktors, varētu vēl kilometrus 15 mierīgi noiet. Šoseja ir garlaicīga, taču saulrieta spēlē miglā ir skaista.

aaaaaaaaaaaasssssss

Anete: Betija upurējas manis dēļ, viņai nepatīk šoseju posmi. Ejam tādā tempā, kādu pēc 30 noietiem kilometriem nebijām domājušas attīstīt. Un..atkal brīnišķīgā migla. Priecājos, ka Betijai nav pilnīga vilšanās, jo vakara migla un ceļmalu lauki mums sagādā brīnišķīgas aivanas. Betija ir laimīga un es dzidru negaidītu atziņu no mana pārgājienu drauga – šādi šoseju posmi īstenībā ir diezgan skaisti 🙂 Tomēr mums ir neliela atstarotāju problēma – satumst diezgan ātri, migla arī ceļas un saprotam, ka skaistums var kļūt mums ļoti bīstams. Šoferi mūs var nepamanīt. Labi, ka Vecumnieki ir pavisam netālu.

df

Anete: Iesoļojušas Vecumniekos tūdaļ uzkāpjam uz ietves un secinam- mums vajag kārtīgu lukturīti un atstarotājus. Vasarā mums šīs mantas nevajadzēja un pateicoties šī gada karstajai Latvijas vasarai un siltajam rudenim, vēl nebijām pienācīgi aprīkojušās  kārtīgiem rudens pārgājieniem. No kļūdām esam mācījušās un tas viss ir mūsu īpašumā. Esam par drošiem pārgājieniem 🙂

Iesoļojušas Vecumniekos, jūtamies kā laimīgi poniji, skrienot pa pļavu 😀 Pārgājiens ir bijis izcils. Skaistums + temps + kilometri 😀 Esam pēc mēneša dīkstāves pieveikušas 37 km. Lai šī diena būtu pilnībā lieliska – mūs pagaida mikriņa šoferis un, sagrābušās pozitīvas emocijas, dodamies uz Rīgu pretī jaunajai darba nedēļai.

ssssss.jpg

Distance: 37 km

Rīga – Ķegums: 53 min, 1,90 €

Vecumnieki – Rīga: 1h 5min, 2.55 €

Karte:48243210_731670407197513_1033854733304987648_n.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: