Pastaiga ap Bolderājas karjeru.

Betija: Kamēr valstī izsludināta ārkārtas situācija un spēkā dažādi ierobežojumi, daudzas pārgājienu idejas paliek nerealizētas. Taču atliek nedaudz padomāt un arī bez Gaujas Nacionalā parka atrodas vietas, kuras atklāt tepat Rīgas tuvumā. Nav jākāpj sabiedriskajā transportā, visas šīs vietas iespējams izstaigāt tepat no Rīgas. Protams, ja Tu nedzīvo Rīgā, Tev šobrīd ir paveicies un Tu esi tuvāk dabai. Bet es dzīvoju Rīgā un, manuprāt, šis ir īstais laiks izkāpt no ierastajām takām, lai izstaigātu tuvāku un tālāku manas mīļās Rīgas apkārtni.

IMG_7713
Ziema pavasarī.

IMG_7744IMG_7717Betija: Šoreiz pastaigā devos bez Anetes, kompāniju sastādīja vīra brālis Kārlis. Kā piepilsētas pārgājiena mērķi izvēlējāmies Bolderājas karjeru, jo 1) esam no Pārdaugavas, tādēļ tas ir mūsu pusē, 2) nekad kārtīgi nebijām to izpētījuši. Ceļu sākām no Botāniskā dārza, cauri Nordeķu parkam uz Iļģuciemu un tad pirmajā mežā iekšā. Iepriekšējā naktī ir snidzis, tādēļ mums martā sanāca tāda nedaudz ziemīga pastaiga.

IMG_7699IMG_7701IMG_7700Betija: No meža iznācām pie Kleistu dīķa (mana interpretācija) jeb beznosaukuma ūdenskrātuves. Mums beidzot bija paveicies ar saulainu dienu. Es nespēju tam noticēt 😀 Pārgājiens, kurā nelīst lietus 😀 Pie dīķa satikām policijas patruļu un gulbi. Policistiem mēs nebijām interesanti, bet gulbis mums sekoja visu atlikušo dienu. OK, tas nebija viens un tas pats čalis, bet, lai pie kuras ūdenskrātuves mēs nonāktu, tur priekšā jau peldēja Viņš 😀

IMG_7703IMG_7704IMG_7706IMG_7707Betija: Iesākumā bija doma aiziet līdz Bumbu kalniņa skatu tornim, bet.. tur nonākuši secinājām, ka tas, diemžēl, slēgts. Uzkāpām līdz piemiņas plāksnei un gājām tālāk. Lai nebūtu jāiet pa taisno uz karjeru, nolēmām izmest loku pa mežu. Īsti pat neskatījos kartē, gājām kaut kur uz priekšu pa meža takām 😀 Dažas no tām bija piesnigušas, nācas brist arī pa sniegu. Čau, ziema, kur tu biji ātrāk?

IMG_7709
Šoreiz nebūs.
IMG_7710
Saule. Silts. Forši.

IMG_7714IMG_7715IMG_7712Betija: Kad apnīk brist pa aizsnigušajām taciņām, pagriežamies karjera virzienā un ejam ārā uz ceļa. Esam iznākuši tieši pretī Bolderājas kapiem. Neesmu īsti droša, ka tiem šeit var iziet cauri, bet Kārlis mani pārliecina, ka tas ir iespējams. Pie ieejas kapos pamanu kafijas automātu. Kafija kapos? OK, kad tad vēl.. 😀 Automātā tiek iemests eiro un es tieku pie kapu kakao. Nav ne vainas 😀

IMG_7719IMG_7716IMG_7720IMG_7718Betija: Izrādās, ka, ejot cauri kapiem, nonākt uz karjera piebraucamā ceļa ir pavisam elementāri. Ejot izdzeru savu kapu kakao 😀 Protams, man jau sāk gribēties ēst 😀 Līdz pat pašam karjeram nesatiekam nevienu cilvēku. Atlikušais ceļš līdz galamērķim tiek pieveikts ļoti ātri. Gandrīz puse dienas maršruta  ir noieta.

IMG_7721IMG_7722aIMG_7724IMG_7725Betija: Karjera otrā pusē beidzot pamanām pāris cilvēkus.. un atkal gulbi. Gulbis Nr.2 pagaidām pievērsis uzmanību kādai pārdrošai kundzei, kura vēlas ar to sadraudzēties. Kamēr kundze karjera otrā krastā izaicina likteni, mēs atrodam soliņu un nolemjam paēst. Manas nenopirktās brokastu bulciņas pilnībā kompensē omes līdzi iedotais maizīšu maiss. Pateicoties omes gādībai, badā nemirsim 😀 Maizītes pazūd viena pēc otras.

IMG_7727IMG_7731IMG_7726

kaajqq
Ārā viss garšo labāk 🙂

Betija: Pēc pusdienām apskatām karjeru. Esam iznākuši labiekārtotajā pusē, soliņi, bērnu laikums. Ļoti civilizēti. Vasarā varētu būt forša peldvieta, ja ne vien pilna ar cilvēkiem (noteikti ir). Par laimi, šodien cilvēku ir maz. Dažus pa ceļam gan vēl satiekam. Mana sākotnējā ideja ir noiet gar karjera vienu pusi un tad cauri mežam iet atpakaļ Imantas virzienā, pa to pašu ceļu kā atnācām.

IMG_7737IMG_7739IMG_7735Betija: Jāatzīst, ka par Bolderājas karjera esamību uzzināju salīdzinoši nesen, pirms pāris gadiem (rīdzeniece, khmm..). Nebiju domājusi, ka tik tuvu mājām ir šāda feina pastaigu vieta. Tagad, kamēr cilvēku maz, vieta tiešām ir pastaigām pateicīga. Vasarā.. Varat jau iedomāties, te droši vien peldas un cep šašlikus puse Bolderājas un Imantas iedzīvotāju 😀

IMG_7741IMG_7743IMG_7740Betija: Karjera krastos pilns ar laipām dažādās izturības pakāpēs. Nevienu makšķernieku nesatiekam. Toties ļodzīgās laipiņas ir mīlīgas un tā vien aicina uzkāpt (vismaz mani). Kārlis no iespējas iekrist karjerā atturas, bet es vienu no laipām, protams, iemēģinu 😀 Varētu kāpelēt pa viņām visām un sēdet laipas galā stundām, bet tad ar vienu dienu nepietiks 😀

IMG_7734IMG_7747IMG_7745IMG_7749aBetija: Aizejot līdz karjera tālākajam galam, no kura es biju domājusi doties māju virzienā, pēc nelielas apspriedes saprotam, ka ir par maz. Šis taču ir pārgājiens 😀 Izlemjam iet karjeram apkārt un tad iziet uz Daugavgrīvas šosejas, un iet majās gar to. Esmu priecīga, ka Kārlis piekrīt idejai. Tātad, būs vairāk par 20 kilometriem šodien 😀

IMG_7748aIMG_7751IMG_7752IMG_7753Betija: Otrā krastā satiekam vēl divus cilvēkus un savu veco paziņu gulbi. Gulbis peld mums klāt, bet mēs ar viņu neplānojam draudzēties, tāpēc ejam tālāk 😀 Karjeram apgājuši esam diezgan ātri. Beidzot ieskatos kartē, lai saprastu, kurā virzienā doties tālāk. Nolemjam, ka turpināsim iet uz priekšu pa to pašu ceļu, pa kuru atnācām, līdz viņš izvedīs pie dzelzceļa sliedēm (diezgan pašsaprotami). Kaut kur aiz sliedēm iziesim uz šosejas (cerams). Ja godīgi, te pat karte nav vajadzīga, ej uz kuru pusi gribi, agrāk vai vēlāk atdursies civilizācijā.

IMG_7755IMG_7756IMG_7758

IMG_7761
Mūsu draugs atgriezies ar miesassargiem.

Betija: Domāju gar sliedēm paiet atpakaļ Bolderājas virzienā un tur iziet uz šosejas, bet, pēc īsas apspriedes un sliežu vērošanas, secinam, ka, ejot gar sliedēm, noteikti var aiziet līdz Iļģuciemam. Tā varētu izvairīties no trokšņainās Daugavgrīvas šosejas. Izklausās pēc plāna! Sliedes, lai gan šķiet vientulīgas, tomēr tiek izmantotas, mums garām pabrauc pat vesela viena lokomotīve 😀

IMG_7766IMG_7770IMG_7772IMG_7773Betija: Mūsu prieks par ceļu gar sliedēm beidzas diezgan ātri, jo vietā, kur sliedes sadalās un vienas aiziet uz ostu, mūsu taisnajam ceļam priekšā uzrodas muitas zona.  Tā kā esam tai nepiederoši, nolemjam cauri neiet, lai gan izskatās, ka, tīri teorētiski, tas ir iespējams. Abās pusēs sliedēm pārpurvojušās un aizaugušas pļavas, nekādu ātro pagriezienu arī te neuztaisīsi 😀 Variantu nav, jāseko sliedēm, kas ved uz ostu un jāiet tālāk gar Daugavgrīvas šoseju.

IMG_7775IMG_7777IMG_7778IMG_7780Betija: Kamēr ejam, esmu izdomājusi šo ceļu iekļaut kādā garākā Bolderājas / Vakarbuļļu pargājienā. Gar sliedēm var ērti apiet daļu trokšņainās šosejas un satikt labi ja pāris cilvēkus. Noteikti te vēl kādreiz atgriezīšos.

IMG_7783IMG_7782IMG_7784IMG_7791IMG_7785Betija: Nav ļaunuma bez labuma, sekojot otrām sliedēm, nonākam pie kanāla un nejauši  kanālmalas uzbērumā atrodam foršu vietu pēdejai pauzei. Par brīnumu, to nav aizņēmis neviens vietējais makšķernieks. Diena tuvojās vakaram, ir silts, kluss un no Spilves lidlauka ik pa brīdim paceļas nelielas lidmašīnas. Liekas, ka esam pavisam prom no pilsētas, lai gan Daugavgrīvas šoseja tepat blakus, aiz mazdārziņiem.

IMG_7790IMG_7795IMG_7786IMG_7788IMG_7789Betija: Atlikušais ceļa posms tiek pieveikts ātri. Pārejam šoseju un ejam atpakaļ Iļģuciema virzienā. Ja kāds nezin, tad gar pašu šoseju nav jāiet. Daugavas pusē, nostāk no ceļa, ir taciņa, kas iet līdz pat pilsētai. Pa ceļam piestājam, lai pieietu pie Daugavas.. un atkal satiktu mūsu draugu gulbi 😀 Šoreiz čalim līdzi draudzene. Tā kā pārītis sāk par mums interesēties, ātri dodamies prom 😀

IMG_7800IMG_7802IMG_7798IMG_7803IMG_7804Betija: Nesteidzīgā solī noieti aptuveni 26 km. Maršruts īsti netika plānots, vien apskatījos kartē, aptuveni kur kas atrodās 😀 Arī kilometru skaits tika aptuveni piemests mājās esot. Lai gan man patīk vakaros ilgi plānot nākamās dienas maršrutu un doties piedzīvojumos pilnīgā bezceļā, dažreiz pietiek vienkārši iziet no mājas, doties aptuvenā virzienā un atrast sev tuvumā, šķietami pazīstamā vietā, kaut ko pilnīgi jaunu. Vai paskatīties uz jau ierasto no cita skatupunkta. It sevišķi šobrīd 🙂 Starp citu, 2018.gadā  ar Aneti bijām devušās mazā pastaigā pa Jaunciema mežu, kā mums toreiz gāja, var apskatīties šeit.

IMG_7805

Distance: aptuveni 26 km

Karte: (arī aptuvena)

karjers karte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: